Archiwa

Archiwa z daty Marzec, 2016

Różne rodzaje zaparzaczy do kawy

Sposobów na parzenie kawy jest kilka. Można to zrobić za pomocą expresu, zaparzacza lub używając takich urządzeń jak dripper (jest to pojemnik do którego wkłada się filtr, wsypuje zmieloną kawę, a następnie zalewa gotująca wodą), mechanizm tego urządzenia polega na tym, że w dnie znajdują się otworki, przez które wolniutko przecieka zaparzana kawa.

Zaparzanie kawy kiedyś i dziś

zaparzacz do kawyKiedyś używano do zaparzania kawy metalowych pojemniczków, a polegało to na tym, że do takiego pojemnika wsypywano zmieloną kawę, zalewano ją zimną wodą i doprowadzano do wrzenia. Kiedy kawa osiadła na dnie naczynia, zlewano ją do filiżanek i podawano. Dziś również niektórzy bariści korzystają z takich urządzeń.

Wśród propozycji handlowych znajdziemy również zaparzacze do kawy, pozwalające w prosty i szybki sposób przygotować kawę. Klasyczny, prosty szklany pojemnik do którego wsypujemy zmieloną kawę i następnie zalewamy ją wrzącą wodą, mieszamy i przy pomocy gęstego sitka, przyciskamy ją do dna naczynia,  w ten sposób powstaje smaczny i aromatyczny napój.

Zaparzacz do kawy, to urządzenie, które wymaga również odpowiedniej dbałości o nie. Dlatego należy również pamiętać o zakupie na przykład szczotki, przy pomocy której dokładnie umyjemy wszystkie zagłębienia i trudno dostępne miejsca, sitka i pozostałe części urządzenia.

Niezależnie którego z urządzeń będziemy używać, ważne jest abyśmy pamiętali, iż każdy nadmiar nie jest zdrowy dla naszego organizmu. Kawa wszak nie wywołuje żadnych chorób, lecz jej nierozsądne nadużywanie może stać się powodem nie komfortowego samopoczucia.

Dlaczego miód wielokwiatowy jest zdrowy?

miód wielokwiatowyMiód jest jednym z najlepszych sposobów na słodzenie herbaty. Ten naturalny produkt nie tylko poprawia smak herbaty, ale również ma niezwykle korzystne działanie zdrowotne (musimy jedynie pamiętać aby ostudzić nieco herbatę przed dodaniem do niej miodu). Jednym z najpowszechniej dostępnych gatunków miodów jest miód wielokwiatowy. Jak powstaje i ajkie ma właściwosci?

Smaki miodu wielokwiatowego

Od początku kwietnia do końca czerwca, pszczoły pracowicie latają pośród wielu różnych odmian kwiatów. Jest to główny sezon kwitnienia dla roślin leśnych i drzew. Pszczoły odlatują od 3-5 kilometrów od swojego ula, aby zebrać mieszanki nektarów z tulipanów, topoli, jeżyny, lipy, klonu, dzikich jagód i setek innych kwiatów.

Jest wiele kwiatów, które składają się na niepowtarzalny i wyjątkowy smak miodu wielokwiatowego. Miód ten jest koloru jasno-bursztynowego, ma wspaniały kwiatowy aromat i jest pysznym oraz zdrowym dodatkiem w kuchni.

Miód wielokwiatowy posiada niemal niezliczone zalety. Wśród najważniejszych warto wymienić, że:

– pomaga on zmniejszyć dolegliwości klatki piersiowej i kaszel,

– łagodzi ból gardła,

– miód niesie ulgę przy przewlekłym zapaleniu oskrzeli, astmie oskrzelowej, problemach z zatokami i alergiach,

– przyspiesza gojenie się ran,

– zmniejsza stany zapalne,

– miód pomaga ukoić skórę i leczy wiele chorób skóry,

– dzięki zawartości aminokwasów i witaminy C przyspiesza wzrost zdrowych tkanek,

– ułatwia trawienie i przyswajanie pokarmów,

– cena miodu wielokwiatowego jest przystępna.

Każda łyżka miodu jest źródłem natychmiast dostępnej energii. Do tego miód jest praktycznie wolny od bakterii i rzadko się psuje.